Kurumsal Kredi Notu

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu hesaplaması nasıl yapılır?

Finpuan Kurumsal Kredi Notu, işletmelerin bilançoları esas alınarak tüm finansal yapıları ve buna bağlı hesaplarının detayları üzerinden hesaplanır. Finpuan Kurumsal Kredi Notu 1 ile 100 arasında bir değerle ölçülür. En riskli “1”, en az riskli ise “100” olarak değerlendirilmektedir.

Finpuan Kurumsal Kredi Notu bankaların veya finans kuruluşlarının müşterilerine kredi kullandırırken referans aldıkları en önemli notlardan biridir. Finpuan Kurumsal Kredi Notu kullanımı oldukça yaygındır, cep telefonu operatörleri, gayri menkul veya araç kiralama firmaları, mobilya ve beyaz eşya bayileri tarafından sorgulanabilmektedir. Yüksek kredi notu; kredi kullanımı, menkul veya gayri menkul alım, satım, kiralama işlemlerinde fiyat ve vade avantajı sağlayabilmektedir.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notunu yükseltmek ya da yüksek seviyesini korumak isteyen üyelerimiz için Finpuan Kurumsal Kredi Not Danışmanım hizmetimiz mevcuttur.  Finpuan Kurumsal Kredi Not Danışmanları işletmenizin olası değişimlere karşı size bilgilendirmelerde bulunurlar.

Finpuan Kurumsal  Kredi Notunun ihtiyaç duyulması halinde hesaplama yöntemini değiştirme hakkına sahiptir.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu neden önemlidir?

Finpuan Kurumsal kredi Notu Şirketler için önemli bir finansal kredibilite göstergesidir. Finpuan Kurumsal Kredi Notu’nu şimdiden bilmen, ileride kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken sana avantaj sağlayacaktır. Finpuan Kurumsal Kredi Notu’nu bilmen, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olman, yüksekse bu seviyeyi koruman için sana yardımcı olacaktır. Bu kapsamdaki Finpuan Kurumsal Kredi Not Danışmanım hizmetinden faydalanabilirsin.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu

Finpuan Kurumsal Kredi Notunu buradan kolayca alabilirsin.

Her şirketin Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu var mıdır?

Türkiye Cumhuriyeti’nde vergi veren ve en az bir bilanço dönemi geçirmiş bütün firmaların Finpuan Kurumsal Kredi Notu hesaplanabilir. Kurumlar Vergisi Beyanı var olması kafidir.  3 Ay da bir hesaplanabilen Finpuan Kurumsal Kredi Notu her türlü ekonomik değişime açıktır.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notumu nasıl yükseltebilirim?

Finpuan Kurumsal Kredi Notunu iyileştirilmesi ya da korunması için, Finpuan Kurumsal Not danışmanlarından hizmet alabilirsin. Danışmanlık hizmetinden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu hangi sıklıkla kontrol edilebilir?

Finpuan Kurumsal Kredi Notu 3 aylık Geçici Vergi Beyanları ya da Kurumlar Vergisi Beyanı ile hesaplanabilmektedir. Bundan sebep şirketlerin en az üç ayda bir Finpuan Kurumsal Kredi Notunu kontrol etmesini tavsiye ederiz.

Finpuan kaç yıllık bilgileri inceleyebilir?

Finpuan hazırlanırken Şirketlerin kuruluş yılından itibaren bütün bilanço dönemleri hesaplanacak şekilde yapılmıştır.  Lakin Uzmanlar tarafından bir şirketin son 5 yıllık verisinin raporlanması yeterli kabul edilmektedir.

Finpuan not sonucunda hata olduğunu düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Finpuan Kurumsal Kredi Notu veya diğer ürünlerde hata olduğunu düşünüyorsan hemen müşteri hizmetleri yetkililerimiz ile irtibata geçebilirsin. 48 saat içerinde konu ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

Finpuan Kurumsal Kredi notu ne kadar süre geçerlidir?

Finpuan Kurumsal Kredibilite notunuzu 3 ayda bir aldığınız geçici vergi beyannamesi ile değişimleri takip edebilirsiniz.