Hakkımızda

Finpuan algoritması 6 yılı aşkın bir zaman içinde muhasebe ve şirket değerlendirme konusunda uzmanlaşmış akademik kadro, şirket değerlendirme uzmanları, kredi derecelendirme lisansına sahip uzmanlar, SMMM ve yazlımcılarla birlikte geliştirilen bilanço ve gelir tablosu gibi temel finansal bilgilerin analizi sonucunda hesaplanan bir kredi derecelendirme puanıdır.

 

Kullanılan yöntem uluslararası ve ulusal Banka , finansal Kuruluşların Kredi değerlendirmede yaptıkları bilanço ve finansal tabloları baz aldıkları çalışmanın algoritma haline getirilmiş şeklidir.

 

Kredi değerlendirme firmaları bilanço ve finansal veriler dışında banka risk durumu, makro ekonomik ve politik konjektür gibi başka parameterelere bakarak bir değerlendirme yapmalarına karşın yapılan işin temelinde bilanço ve finansal veriler vardır ve derecelendirmenin temelini bu bilgiler oluşturur.

Uzun ve zahmetli bir çalışmanın soruncunda oluşturulan finansal algortima, kendi alanında uzmanlaşmış, 25 yılı aşkın deneyime sahip yazılım mühendisleri tarafından bilgisayar ortamında çalışır hale getirilmiştir.

Bu sayede finansal verilerin sağlanması ile çok hızlı ve özellikle de hatasız bir şekilde sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

finpuan-algoritma
Finpuan Kredi Derecelendirme kuruluşu değildir.