Firma Kredi Hesaplama

Firma Kredi Hesaplama diğer adıyla işletme kredi hesaplama ticari olarak faaliyet gösteren, ticari belgelere sahip herkesin kredi alımı öncesi yapmış olduğu bir ön araştırmadır. Araştırmanın amacı en uygun şartlarda, en uygun vadelerde, en uygun faiz seçenekleri ile kredi tahsisi yapan finans kuruluşunu bulmaktır. Bu sayede kredi alımı öncesi işletme kendi muhasebesini de yaparak kredi başvurusunda bulunur.

Firma kredi hesaplama işlemleri günümüzde dijital çağın getirdikleri olarak internet üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. Bu sayede iki adımda tüm bankaların faiz oranları, karşılaştırmalar gibi hizmetlerinde sağlanıyor olması işletme sahipleri açısından büyük bir avantaj. Bununla birlikte zaman kaybının yaşanmaması, dilediğiniz an anında kredi imkanlarından yararlanılması da seçenekler arasında sunuluyor.

İşletme Kredi Hesaplamaları

Bankacılık sektöründeki rekabet nedeniyle önemli bir yarış içerisinde olan finans kuruluşları kredi pastasından pay kapabilmek için her türlü kampanyayı yaparken aynı zamanda müşteri edinme açısından her türlü desteği de verme üzerine çalışmaktadırlar. Finans kuruluşları kar amacı ile kredi pazarlamak isterken aynı zamanda bu kredilerin de geri dönüşünün olması yolunda çaba sarf eder. Sebebi de batık kredi diye adlandırılabilen etken ile zarara uğramaktır. Bu tür kredilerin verilmesi firma kredi hesaplama yasalar üzerinde de olumsuz etki yapar. BDDK yönetmeliklerine göre sürekli batık kredi verilmesi yanlış bir adımdır. Zira bankalar bu tür kredi alacaklarını zaman içerisinde başka şirketlere satma yoluna giderek kaybını düşürmeye çalışırlar.