Sıkça Sorulan Sorular

Finpuan’ nasıl üye olurum?

Finpuan.com’a üye olmak ücretsizdir. Finpuan.com’a kolayca üyelik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu Nasıl hesaplanır?

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu, işletmelerin bilançoları esas alınarak tüm finansal yapıları ve buna bağlı hesaplarının detayları üzerinden hesaplanır. Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu 1 ile 100 arasında bir değerle ölçülür. En riskli “1”, en az riskli ise “100” olarak değerlendirilmektedir.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu bankaların veya finans kuruluşlarının müşterilerine kredi kullandırırken referans aldıkları en önemli notlardan biridir. Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu kullanımı oldukça yaygındır, cep telefonu operatörleri, gayri menkul veya araç kiralama firmaları, mobilya ve beyaz eşya bayileri tarafından sorgulanabilmektedir. Yüksek kredi notu; kredi kullanımı, menkul veya gayri menkul alım, satım, kiralama işlemlerinde fiyat ve vade avantajı sağlayabilmektedir.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notunu yükseltmek ya da yüksek seviyesini korumak isteyen üyelerimiz için Finpuan Kurumsal Kredi Not Danışmanım hizmetimiz mevcuttur.  Finpuan Kurumsal Kredi Not Danışmanları işletmenizin olası değişimlere karşı size bilgilendirmelerde bulunurlar.

Finpuan Kurumsal  Kredibilite Notunun ihtiyaç duyulması halinde hesaplama yöntemini değiştirme hakkına sahiptir.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu neden önemli?

Finpuan Kurumsal kredibilite Notu Şirketler için önemli bir finansal kredibilite göstergesidir. Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu’nu şimdiden bilmen, ileride kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken sana avantaj sağlayacaktır. Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu’nu bilmen, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olman, yüksekse bu seviyeyi koruman için sana yardımcı olacaktır. Bu kapsamdaki Finpuan Kurumsal Not Danışmanım hizmetinden faydalanabilirsin.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu nasıl alabilirim?

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notunu bu linkten kolayca alabilirsin.

Her Şirketin Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu var mıdır?

Türkiye Cumhuriyeti’nde vergi veren ve en az bir bilanço dönemi geçirmiş bütün firmaların Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu hesaplanabilir. Kurumlar Vergisi Beyanı var olması kafidir.  3 Ay da bir hesaplanabilen Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu her türlü ekonomik değişime açıktır.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notumu nasıl yükseltebilirim?

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notunu iyileştirilmesi ya da korunması için, Finpuan Kurumsal Not danışmanlarından hizmet alabilirsin. Danışmanlık hizmetinden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu hangi sıklıkla kontrol edilebilir?

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu 3 aylık Geçici Vergi Beyanları ya da Kurumlar Vergisi Beyanı ile hesaplanabilmektedir. Bundan sebep şirketlerin en az üç ayda bir Finpuan Kurumsal Kredibilite Notunu kontrol etmesini tavsiye ederiz.

Finpuan kaç yıllık bilgileri inceleyebilir?

Finpuan hazırlanırken Şirketlerin kuruluş yılından itibaren bütün bilanço dönemleri hesaplanacak şekilde yapılmıştır.  Lakin Uzmanlar tarafından bir şirketin son 5 yıllık verisinin raporlanması yeterli kabul edilmektedir.

Finpuan Not sonucumda hata olduğunu düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Finpuan Kurumsal Kredibilite Notu veya diğer ürünlerde hata olduğunu düşünüyorsan hemen müşteri hizmetleri yetkililerimiz ile irtibata geçebilirsin. 48 saat içerinde konu ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

Finpuan Kurumsal Skor Risk Notu neler içermektedir?

Finpuan Risk Notu, Şirketlerin anlık olarak risk durumlarını yansıtmaktadır. Bankadan Kredi alacağını düşünülen bir işletmenin ilk bakılacak notların başında gelmektedir. Bu sebepten ötürü yeterli seviye de olması gerekmektedir. Eğer Finpuan Risk Notu kritik seviyede veya altındaysa Uzman Danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Finpuan Kredibilite Notu neden önemlidir?

Finpuan Kredibilite Notu işletmelerin anlık olarak durumlarını yansıtmaktadır. Banka veya benzeri kredi kuruluşlarının kredi verirken şirketlere uyguladığı not ölçü sistemidir. Finpuan Kredibilite Not Sistemi ile şirketlerin finansal durumunu anında öğreneceksiniz.

Finpuan Skor Risk Notu neden Önemlidir?

Finpuan Skor Risk Notu bankaların ve Finansal kuruluşların müşterilerine kredi kullandırırken referans aldıkları önemli bir nottur.

Finpuan Skor Risk Notu işletmelerin risk durumlarını anlık olarak yansıtmaktadır. Banka veya benzeri finansal kuruluşlarının kredi verirken şirketlere uyguladığı Risk ölçü sistemidir. Finpuan Skor Risk Notu iki ayrı ölçümleme içermektedir. Birinci Risk ölçümü olan Altman modeli Finpuan Skor Risk Notu  “0” ile “3” arası hesaplanır. “0” en riskli durumu yansıtır, “3”  en az riskli durumu yansıtmaktadır. İkinci Risk ölçümü Springate Modeli Finpuan Skor Risk Notu “0” ile “1” arası hesaplanır. “0” en riskli durumu yansıtır, “1”  en az riskli durumu yansıtmaktadır.

Finpuan Skor Risk Notu bilgileri hatalı, ne yapmalıyım?

Finpuan Skor Risk Notunun hatalı olduğunu düşünüyorsan hemen müşteri hizmetleri yetkililerimiz ile irtibata geçebilirsin. 48 saat içerinde konu ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

Finpuan Müşteri İletişim Merkezi Telefon Numarası Nedir?

Finpuan Müşteri İletişim Merkezi telefon numarası 0850 840 93 32 dir. Bu numaradan mesai saatleri içerisinde Müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.