Kurumsal Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kurumsal Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kurumsal Kredi Notu aynı zamanda işletmenizin itibarı anlamına da gelmektedir. Ticari itibarınızın finansal açıdan iyi olması sektörünüzde markalaşma yolunda atabileceğiniz en emin ve önemli adımlardan biridir. İşletme Kredi Notu yüksek olanlar ile Kredi Notu düşük oranlar arasındaki farklılıkların başında karlılık gelmektedir. Ticari faaliyetlerinizde cirolarınızın yüksek olması ayrı bir kriter ,karlılığınızın yüksek olması ayrı bir kriterdir. Bankalar işletmelere kurumsal kredi çalışması yaparlarken bir çok parametreyi değerlendirirler. Ticari faaliyet karı ve ciro bu kriterlerin kredi notunuzun oluşturulmasında etkin parametrelerdendir. Kurumsal kredi notu düşük olan firmaların genellikle bilançoları incelendiğinde karlılıklarının düşük olduğunu görmekteyiz.

Kurumsal Kredi başvurusu sonucu öncesinde bilmeniz gerekenler:

Bir banka veya finans kuruluşundan kredi ya da benzeri bir likit temini ihtiyacınız olması durumunda Kurumsal Kredi notunuza bakılır. Kurumsal Kredi Notunuz düşük ise başvurunuz red edilme riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kurumsal kredi başvurunuz öncesinde Finpuan Kredib Notu almanız bu riskleri önceden görebilmeniz anlamana da gelmektedir. Eğer Finpuan Kurumsal Kredi Notunuz düşük ise başlıca yapmanız gerekenleri Kredi Not Danışmanlarımızdan detaylı öğrenebilirsiniz.

Kurumsal Kredibilite Notu Yükseltilirken Dikkat edilmesi gerekenler?

Kurumsal Kredi Notunuzun yükseltilmesi sadece bir düzenleme ile mümkün olmamaktadır. Cironuzun sektör ortalamasına göre iyi olması, karlılığınızın buna bağlı düşük olmaması, vergi borcunuzun olmaması veya varsa yapılandırılmış ve düzgün ödüyor olmanız, İşletmenizde çek kullanıyorsanız çek yazılmış olması ihtimali dışında gecikmelerinin olmaması, daha önce kredi kullandıysanız ödemelerin aksatılmaması gibi kurumsal kredi  notunuzu etkileyen bir çok faktörü incelemek gerekmektedir. Finpuan Kurumsal Not Danışmanlarımız size bu konularda destek olabilirler.