Ticari Kredi Notu Sorgulama

İşletmeler kuruluş amaçları ve faaliyet hayatı boyunca mali kayıtları tutmakta yükümlüdürler. Muhasebe kaydı bir işletmenin mali durumu yani finansal yapısı hakkında bize detay bilgiler vermektedir. Bu kayıtlar firmalar arasında değişse de ana temel kavramı aynıdır. Mali kayıtlar sayesinde firmanın ticari itibarını yani ticari kredi notunu belirleyebilmekteyiz. İşletmelerin finansal değerlendirmeleri yapılırken tamamen kayıtlı veriler üzerinden inceleme yapılmaktadır. İşletmenin sermaye yapısı, sermaye miktarı, nace kodu, faaliyet sektörü, karlılığı gibi bir çok detay incelemesi sonucu ticari kredi notu sorgulama sonuçları verilebilir.

Firma Ticari Kredi Notu Sorgulama

Finpuan sitesine üye olunduktan sonra Ticari Kredi notu öğrenmek için Kurumsal Kredi Notu seçeneğinden öğrenebilirsiniz. Finpuan.com üzerinden kurumsal kredi notu öğrenme bedeli 224 TL’dir. Dilerseniz başka bir işletmeye ait ticari kredi notunu da öğrenilebilirsiniz. Elbette bu sorgulamayı yapabilmeniz için hem karşı tarafın onayı hem de mali tabloları gerekmektedir.

Finpuan, karşı işletme ile sizin arasında bir aracı rolü üstlenmektedir. Karşı işletmeye tarafımızca ticari kredi notunun öğrenilme talebini gönderilir.Eğer karşı firma talebi onaylarsa ticari kredi notu sorgualaması başlatılır.

Ücretsiz ticari kredi notu sorgulama

Finpuan.com üzerinden öğrenilecek güncel ticari kredi notu ücrete tabidir.  Ücretsiz Ticari Kredi Notu sorgulama online yöntemi sadece önceki yıl verileri ile yapılabilmektedir.  Geçmiş yıl Ticari Kredi notu öğrenme hizmeti sadece finpuan tarafından yapılabilmektedir. Ücretsiz olarak sorgulayacağınız Ticari kredi notu size sadece firmanın o tarihteki durumunu aktaracaktır. Güncel ticari kredi notu sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.